Головна

 Вийшов спецвипуск журналу «Слово Національної школи суддів України»

Вийшов друком спецвипуск фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного видання «Слово Національної школи суддів України», у якому вміщені доповіді, виголошені на  онлайн-конференції «Забезпечення єдності судової практики: правові позиції Великої Палати Верховного Суду  та стандарти Ради Європи», що відбулася з нагоди третьої річниці утворення  Великої Палати Верховного Суду, та в рамках навчальних заходів для суддів Верховного Суду під час тематичних сесій і вебінарів для суддів кожного з касаційних судів у складі ВС, а також спільних сесій для суддів різних юрисдикцій наприкінці 2020 року.

Національна школа суддів України провела ці заходи спільно з Верховним Судом та в синергії з проєктами Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», «Подальша підтримка виконання Україною рішень у контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини», Європейського Союзу «Право-Justice»,  Програмою USAID «Нове правосуддя», Координатором проєктів ОБСЄ в Україні. Це  проєкти, які підтримують різні аспекти судової реформи в Україні, дотримання стандартів Ради Європи і рекомендацій, пропонуючи кращі практики держав-членів, аби допомогти зробити пріоритетами в національному процесі  реформ.

У конференції і навчальних заходах узяли участь понад 550 учасників – судді Верховного Суду, інших судів, провідні українські та зарубіжні експерти, представники юридичної спільноти. Були задіяні тренери і всі структурні підрозділи Національної школи суддів України, навчальні заходи якої КРЄС в одному зі своїх висновків визначила як один із важливих інструментів забезпечення єдності судової практики.

Програми заходів включали в себе доповіді щодо ролі Великої Палати Верховного Суду в забезпеченні єдності судової практики і впливу на правову систему; єдності судової практики в контексті стандартів – удосконалення доступу до правосуддя в Україні: усунення процесуальних перешкод та забезпечення права на безсторонній суд, підходи до визначення справ незначної складності та справ значного суспільного інтересу або виняткового значення для учасника справи в контексті доступу до суду касаційної інстанції: практика вищих судів держав – учасниць Ради Європи і Європейського суду з прав людини; ключових позицій ВП – застосування положень процесуальних кодексів щодо підстав передачі справи на розгляд палати, об’єднаної палати або ВП ВС, впливу її рішень на законотворчу діяльність, забезпечення спеціалізації судів і суддів, практики ВП ВС з розгляду адміністративних  справ, практики розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів, висновків щодо норм кримінального права,  перегляду судових рішень у кримінальному провадженні за виключними обставинами; впливу практики Європейського суду з прав людини на судову практику національних судів та обґрунтування судових рішень і «балансу прав» у цивільних справах у його практиці, розвитку доктрини захисту прав людини; стандартів ЄСПЛ щодо доказів та тягаря доказування, висновків КРЄС і їх відображення в судовій практиці; судової нормотворчості у діяльності касаційних судів Європи та ін.

Порушена проблематика аналізується в українському і міжнародному контекстах від доповіді до доповіді, що, сподіваємось, оцінить кожен правник – і практик, і теоретик. Як і те, що глибина розкриття кожної з тем через практику застосування слугує розвитку права та сприяє формуванню єдності судової практики Верховного Суду, творення прецедентної практики, є внеском у нормотворення і правотворення.

Конвертація інтелектуального дискурсу в практику українських судів є важливим кроком до зміцнення довіри громадськості до судової системи. І тут об’єднуюча сила Верховного Суду може бути особливо важливою про що справедливо зауважила пані Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, говорячи про очікування суспільства. 

Із повним текстом журналу Ви можете ознайомитись тут.

Запрошуємо авторів опублікувати власну наукову статтю у нашому фаховому журналі. Публікація статей безкоштовна.

З вимогами до наукових статей можна ознайомитись тут.

 

 Журнал “Слово Національної школи суддів України” підтвердив свою фаховість і отримав категорію “Б”

Шановні колеги, автори!

Раді повідомити вам, що черговим свідченням відповідності фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного журналу  “Слово Національної школи суддів України” високим фаховим вимогам стало те, що він успішно пройшов перереєстрацію та відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 14.05.2020 № 627 внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія “Б”).

Щиро дякуємо членам редакційної колегії журналу  “Слово Національної школи суддів України”, а також нашим авторам!

Довідково:

Журнал “Слово Національної школи суддів України” став фаховим в 2014 році. Так, наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня      2014 року № 1081 загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

 

Запрошуємо опублікувати наукову статтю у фаховому журналі “Слово НШСУ”

Національна школа суддів України запрошує бажаючих опублікувати власну наукову статтю у фаховому загальнодержавному науково-практичному та науково-методичному юридичному виданні “Слово Національної школи суддів України” (згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2014 року № 1081 журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук).

Публікація статей безкоштовна. Також автору безкоштовно надсилається авторський примірник видання.

Цільовою аудиторією журналу є кандидати на посаду судді, судді, працівники органів системи правосуддя, прокуратури, адвокатури, практикуючі юристи, викладачі та студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів тощо.

До друку приймаються статті, що мають наукову і практичну цінність, містять глибокий самостійний аналіз сучасних проблем розвитку юридичної науки, законодавства та практики.

Після отримання від автора, стаття перевіряється редакцією видання на предмет дотримання автором формальних вимог щодо оформлення наукової статті, після чого передається на розгляд Редакційній колегії журналу для вирішення питання щодо її публікації.

Відповідальний секретар редакційної колегії:  Шамрай Оксана Василівна, начальник відділу Національної школи суддів України, к.ю.н.

тел.: (044) 597-09-28

 

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

Журнал “Слово Національної школи суддів України” отримав нагороду

Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ спільно із Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація українських правників” проведено Всеукраїнський конкурс на краще правниче видання. Мета конкурсу – виявлення та відзначення кращих видань, які всебічно та якісно забезпечують потреби освітнього процесу в закладах вищої освіти юридичного профілю.

15 березня 2018 року в місті Дніпрі у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ під час проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні питання протидії злочинності у сучасних умовах: вітчизняний та зарубіжний досвід” відбулась церемонія нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу на краще правниче видання.

За результатами конкурсу, фахове загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” нагороджене дипломом ІІІ ступеня в номінації “Періодичне видання”.