Вийшов черговий номер журналу «Слово Національної школи суддів України»

Вийшов друком черговий випуск фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного видання «Слово Національної школи суддів України» № 3 (44) 2023.

Провідною статтею номера стала стаття Наталії Антонюк, заступника Голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, кандидата юридичних наук, доцента та Зої Загиней-Заболотенко, начальника відділу аналітичної та правової роботи Касаційного кримінального суду управління аналітичної допомоги касаційним судам та Великій Палаті Верховного Суду департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, доктора юридичних наук, професора «На вістрі уваги: кваліфікація за сукупністю ст. 111 «Державна зрада» і частин 2, 5 або 7 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України».

У статті доведено, що добровільне зайняття громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресорки (ч. 2 ст. 111- 1 КК) або посади, пов’язаної з виконанням таких функцій (ч. 5 ст. 111-1 КК), або посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК), та подальше здійснення ним своєї професійної функції на цих посадах потребує кваліфікації за сукупністю ч. 2 ст. 111 і частин 2, 5 або 7 ст. 111-1 КК. Такий умовивід обґрунтовано результатами тлумачення норм про державну зраду та колабораційну діяльність у зазначених формах і визначенням співвідношення між відповідними складами злочинів. Зроблено висновок про наявність конкуренції між державною зрадою у формі переходу на бік ворога в умовах воєнного стану та добровільним зайняттям відповідних посад як загальної і спеціальної норм і неохоплення вказаними формами, що потребує кваліфікації за сукупністю з ч. 2 ст. 111 КК здійснення професійної функції на таких посадах.

До випуску також увійшли наукові статті за рубриками «Організація судочинства», «Права людини», «Фінансове право», «Цивільне процесуальне право», «Кримінальне процесуальне право», «Адміністративне процесуальне право» та новини про діяльність установи.

Із повним текстом журналу Ви можете ознайомитись тут.

Запрошуємо авторів опублікувати власну наукову статтю у нашому фаховому журналі. Публікація статей безкоштовна.

З вимогами до наукових статей можна ознайомитись тут.

 

 Журнал “Слово Національної школи суддів України” підтвердив свою фаховість і отримав категорію “Б”

Шановні колеги, автори!

Раді повідомити вам, що черговим свідченням відповідності фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного журналу  “Слово Національної школи суддів України” високим фаховим вимогам стало те, що він успішно пройшов перереєстрацію та відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 14.05.2020 № 627 внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія “Б”).

Щиро дякуємо членам редакційної колегії журналу  “Слово Національної школи суддів України”, а також нашим авторам!

Довідково:

Журнал “Слово Національної школи суддів України” став фаховим в 2014 році. Так, наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2014 року № 1081 загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

 

Запрошуємо опублікувати наукову статтю у фаховому журналі “Слово НШСУ”

Національна школа суддів України запрошує бажаючих опублікувати власну наукову статтю у фаховому загальнодержавному науково-практичному та науково-методичному юридичному виданні “Слово Національної школи суддів України” (згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2014 року № 1081 журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук).

Публікація статей безкоштовна. Також автору безкоштовно надсилається авторський примірник видання.

Цільовою аудиторією журналу є кандидати на посаду судді, судді, працівники органів системи правосуддя, прокуратури, адвокатури, практикуючі юристи, викладачі та студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів тощо.

До друку приймаються статті, що мають наукову і практичну цінність, містять глибокий самостійний аналіз сучасних проблем розвитку юридичної науки, законодавства та практики.

Після отримання від автора, стаття перевіряється редакцією видання на предмет дотримання автором формальних вимог щодо оформлення наукової статті, після чого передається на розгляд Редакційній колегії журналу для вирішення питання щодо її публікації.

Відповідальний секретар редакційної колегії:  Шамрай Оксана Василівна, начальник відділу Національної школи суддів України, к.ю.н.

тел.: (044) 597-09-28

 

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

Журнал “Слово Національної школи суддів України” отримав нагороду

Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ спільно із Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація українських правників” проведено Всеукраїнський конкурс на краще правниче видання. Мета конкурсу – виявлення та відзначення кращих видань, які всебічно та якісно забезпечують потреби освітнього процесу в закладах вищої освіти юридичного профілю.

15 березня 2018 року в місті Дніпрі у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ під час проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні питання протидії злочинності у сучасних умовах: вітчизняний та зарубіжний досвід” відбулась церемонія нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу на краще правниче видання.

За результатами конкурсу, фахове загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” нагороджене дипломом ІІІ ступеня в номінації “Періодичне видання”.