Запрошуємо опублікувати наукову статтю у четвертому номері фахового журналу “Слово НШСУ”
Національна школа суддів України запрошує бажаючих опублікувати власну наукову статтю у фаховому загальнодержавному науково-практичному та науково-методичному юридичному виданні “Слово Національної школи суддів України” (згідно із наказом Міністерства освіти і науки України від 14 травня 2020 року № 627 журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук).
Статті приймаються до друку в черговому випуску журналу до 28 лютого 2025 року.
Журнал вийде у першому кварталі 2025 року.
Публікація статей безкоштовна. Також автору безкоштовно надсилається авторський примірник видання.
Цільовою аудиторією журналу є кандидати на посаду судді, судді, працівники органів системи правосуддя, прокуратури, адвокатури, практикуючі юристи, викладачі та студенти юридичних факультетів вищих навчальних закладів тощо.
До друку приймаються статті, що мають наукову і практичну цінність, містять глибокий самостійний аналіз сучасних проблем розвитку юридичної науки, законодавства та практики.
З вимогами до оформлення наукової статті можна ознайомитись тут. (активне посилання)
Відповідальний секретар редакційної колегії: Шамрай Оксана Василівна, к. ю. н.
тел. - (044) 597-09-28
електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Вийшов черговий номер журналу «Слово Національної школи суддів України»
Вийшов друком черговий випуск фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного видання «Слово Національної школи суддів України» № 1 (46) 2024.
Провідною статтею номера стала стаття Наталії Антонюк, заступника голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, секретаря Першої судової палати, кандидата юридичних наук, доцента та Анатолія Мірошниченка, помічника командира військової частини з правової роботи, члена Міжвідомчої робочої групи при Офісі Генерального прокурора щодо вивчення проблемних питань, пов’язаних з розслідуванням порушень законів та звичаїв війни, доктора юридичних наук, професора «Проблемні питання відповідальності командирів за воєнні злочини».
У статті досліджуються питання про кримінальну відповідальність командирів збройних угруповань, які контролюються ворогом за воєнні злочини. Виокремлено два випадки участі командирів у вчиненні воєнних злочинів: 1) безпосереднє вчинення командиром воєнного злочину; 2) бездіяльність командира, який безпосередньо не вчиняв воєнного злочину, не віддавав підлеглим наказу вчиняти певні дії. У другому випадку йдеться про так звану командну відповідальність, тобто відповідальність командира за бездіяльність. За командною відповідальністю командир має відповідати за бездіяльність, яка полягає у нездійсненні належного контролю за підпорядкованими силами, за умови, що він знав або повинен був знати про вчинення підлеглими злочинних дій і не вжив усіх необхідних і розумних заходів у межах повноважень для недопущення чи припинення їх вчинення.
Аргументовано, що бездіяльність командирів, які не припиняють серйозних порушень законів і звичаїв війни, передбачених міжнародним гуманітарним правом, сама собою є «порушенням законів і звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України», у контексті ст. 438 КК України.
До випуску також увійшли наукові статті за рубриками «Організація судочинства», «Теорія права», «Адміністративне процесуальне право», «Цивільне процесуальне право», «Кримінальне право», «Кримінальне процесуальне право» та новини про діяльність установи.
Із повним текстом журналу Ви можете ознайомитись тут.
Запрошуємо авторів опублікувати власну наукову статтю у нашому фаховому журналі. Публікація статей безкоштовна.
З вимогами до наукових статей можна ознайомитись тут.
Журнал “Слово Національної школи суддів України” підтвердив свою фаховість і отримав категорію “Б”
Шановні колеги, автори!
Раді повідомити вам, що черговим свідченням відповідності фахового загальнодержавного науково-практичного та науково-методичного юридичного журналу “Слово Національної школи суддів України” високим фаховим вимогам стало те, що він успішно пройшов перереєстрацію та відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 14.05.2020 № 627 внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія “Б”).
Щиро дякуємо членам редакційної колегії журналу “Слово Національної школи суддів України”, а також нашим авторам!
Довідково:
Журнал “Слово Національної школи суддів України” став фаховим в 2014 році. Так, наказом Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2014 року № 1081 загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.
|
Журнал “Слово Національної школи суддів України” отримав нагороду Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ спільно із Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація українських правників” проведено Всеукраїнський конкурс на краще правниче видання. Мета конкурсу – виявлення та відзначення кращих видань, які всебічно та якісно забезпечують потреби освітнього процесу в закладах вищої освіти юридичного профілю. 15 березня 2018 року в місті Дніпрі у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ під час проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні питання протидії злочинності у сучасних умовах: вітчизняний та зарубіжний досвід” відбулась церемонія нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу на краще правниче видання. За результатами конкурсу, фахове загальнодержавне науково-практичне та науково-методичне юридичне видання “Слово Національної школи суддів України” нагороджене дипломом ІІІ ступеня в номінації “Періодичне видання”. |